O hračkách Bruder

V roce 1926 založil Paul Bruder továrnu, ve které vyráběl mimo jiné i kovové hračky.

Továrna se postupně rozrůstala a když se vedení ujal Paulův syn Heinz Bruder, zakoupil v roce 1958 stroj na vstřikování plastů a začal vymýšlet plastové hračky, které se časem staly hlavním výrobním artiklem.

Od roku 1975 se společnost Bruder pravidelně účastní velkého mezinárodního hračkářského veletrhu ve Frankfurtu. Hračky Bruder se zaměřují nejen na nekompromisní kvalitu, ale i na maximální funkčnost a napodobení předlohy.

Nová moderní továrna v roce 1981 měla 70 zaměstnanců a umožnila rozšíření prodeje do 30 zemí. Do České republiky se dováží od roku 1993.

Od konce 90. let příchází Bruder s novými řadami traktorů a zemědělských strojů a k neustále se rozšiřujícímu portfoliu se v roce 2011 přidává řada bworld, která se skládá z modulárních staveb, zvířátek a figurek s četnými doplňky vyrobenými z vysoce kvalitního technického plastu. Všechny modely Bruder jsou stejně jako figurky bworld provedeny v měřítku 1:16 a jsou proto perfektně kompatibilní.

Protože tento rodinný podnik neustále expanduje do celého světa, výrobní kapacity továrny v německém Fürthu přestávají stačit. Od roku 2015 proto otevřela společnost Bruder svoji druhou továrnu v Plzni.

katalog titelseite

Důležitým tématem pro společnost Bruder je udržitelnost. Všechny výrobky jsou proto vyrobeny moderními přístroji z vysoce kvalitních plastů a je k dispozici celá řada náhradních dílů pro prodloužení životnosti hraček.

Scania Header desktop
Nákupní košík
Přejít nahoru